Potery Ďurík

PONUKA SLUŽIEB

Čo ponúkame? Trvácne, odolné a kvalitné betónové potery rôzneho druhu. V portfóliu služieb nájdete štandardné cementové potery, ale aj odľahčené betónové zmesi v podobe ekostyrenbetónu alebo termobetónu. Pre tých, ktorí hľadajú možnosť riešenia odtekania vody máme unikátne riešenie – spádové potery.

V prípade interiérov domov, bytov či verejných budov zabezpečujeme aj betonáže podlahového kúrenia.

Cementové potery

Štandardný druh univerzálneho betónového poteru, ktorý je veľmi obľúbený. Suchá cementová zmes má širokú škálu využitia. Predovšetkým sa tento betónový poter vyznačuje vysokou odolnosťou voči mechanickému tlaku i vplyvom počasia – dážď, sneh či mráz.

Podľa požiadaviek je možné použiť túto betonáž aj na podlahové kúrenie. Ide o osvedčenú kvalitu.

Spádové potery

Spádovanie je v prípade mnohých stavebných objektov veľmi dôležité. Spádové potery na terasy, balkóny, strechy alebo v garážach majú svoj význam kvôli nadmernému hromadeniu vlhkosti. Na spádovanie sa spravidla používa klasický cementový poter alebo termobetón. Na základe požiadaviek klienta, dokážeme vyspádovať podklad tak, aby betónový poter vodu odvádzal presne tam, kam treba a nehrozilo hromadenie sa vlhkosti. Spádové potery sú využívané aj pri stavbách s plochou strechou.

Ekostyrenbeton

Ide o unikátnu zmes cementu, vody, piesku a ekostyrenu, čo je plnivo do betónu, ktoré je vyrobené s polystyrénovej drte. Táto vložka do betónu je vyrábaná z nespotrebovaných častí polystyrénu, ktorý je týmto spôsobom možné recyklovať. Ekostyrenbetónu sa hovorí aj odľahčený betón, čo je jeho najvýraznejšou vlastnosťou oproti cementovým poterom. Zmes takéhoto betónového poteru je strojovo alebo ručne miešaná, má zvýšenú tepelnoizolačnú vrstvu, je ľahšia a má takisto univerzálne využitie.

Termobetón

Ide o oficiálne certifikovaný typ betónového poteru. Radí sa k ľahkým betónom, pretože obsahuje okrem cementovej zmesi aj väčšie množstvo polystyrénovej drte. Aj preto sa zvykne označovať ako polystyrénbetón. Výhodou je jeho odľahčenosť a elasticita. Využíva sa aj na betonáže poschodových budov. Má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti, mechanickú odolnosť a akustickú priepustnosť. Bežne a s ním pracuje aj v interiéroch alebo pri vyrovnávaní už existujúceho podkladu.